تلفن تحت شبکهVoIP مخفف Voice over internet protocol و یک فن آوری است که به شما اجازه انتقال صدا و تماس های تلفنی تحت ارتباط اینترنتی را می دهد .voip  با بهره گیری از ارتباط استاندارد شبکه و اینترنت به یک سرویس مجازا رایگان تبدیل میشود فقط کافی ست هزینه ISP  را بپردازید.

VOIP  این قابلیت را دارد که روش کار سیستم های تلفنی را کاملا متحول کند . که در نهایت سرویس هایی گسترده تر از ارتباطات تلفنی را در اختیار قرار می دهد.هدف این فن آوری کم کردن هزینه برقراری ارتباط های تلفنی است .

نحوه بکارگیری voip  جهت برقراری ارتباط :

به طور کلی سیستم voip   بر روی بستر شبکه صورت می گیرد و نیاز پایه جهت سرویس دهی می باشد.

  1. ATA (gateway)

ساده ترین روش برقراری ارتباط VoIP با استفاده از (ATA (Analog Telephone Adaptor ها که gateway هم نامیده می شوند، می باشد.  ATA سیگنال آنالوگ را از تلفن استاندارد شما می گیرد و آن را به سیگنال دیجیتال آماده برای انتقال در بستر اینترنت تبدیل می کند. همراه برخی ATAها یک نرم افزار هست که روی کامپیوتر load می شود و شما را قادر می سازد که آن را برای VoIP با دقت پیکربندی کنید.

  1. IP Phones

دارای یک کانکتور RJ ۴۵ Ethernet به جای کانکتورهای استاندارد RJ ۱۱ هستند. این تلفن ها تمام نرم افزارها و سخت افزارهای لازم برای برقراری ارتباطات VoIP را به صورت built-in دارند. مستقیمأ به روتر شما وصل می شوند و یک ورودی سریع و مقرون به صرفه به دنیای VoIP فراهم می کنند.

  1. کامپیوتر به کامپیوتر

این روش آسان ترین روش استفاده از تکنولوژی VoIP است. شرکت های زیادی هستند که نرم افزارهای مقرون به صرفه ای ارائه می دهند که می توانید برای این نوع VoIP از آن ها استفاده کنید. معمولاً تنها مبلغی که باید پرداخت کنید فقط هزینه ماهانه ISP است. تمام آن چه که نیاز دارید یک میکروفون،بلندگو، یک کارت صدای مناسب و یک ارتباط اینترنت با سرعت مناسب است.

ارسال نظر شما